_4_10961_dirtyshoot.jpg
_4_10698_dirtyshoot_1.jpg
IMG_6164.JPG
IMG_6179.JPG
_4_10961_dirtyshoot.jpg

Balıkçı Babakale


SCROLL DOWN

Balıkçı Babakale


 

Balıkçı motel & restoran - BABAKALE

Balıkçı Motel & Restoran, Asya kıtasının en batı noktası olan Babakale'dedir. Sırtını Kaz Dağları'na yaslayan Çanakkale'nin denize sıfır köyü Babakale her daim Midilli adasını selamlar.

Son dönemlerde oldukça popüler olan Asos ve Bozcaada’nın turist yoğunlugunun aksine Babakale hala bakirdir.

Balıkçı Motel & Restoran, Amerika’da yaşayan ve Manhattan’ın en itibarlı restoranlarından Antique Garage’in sahibi ve aynı zamanda şefi olan Utku Cinel tarafından uzun ugraşlar sonucu hayata geçmiştir.

 

 
_4_10698_dirtyshoot_1.jpg

Motel


Motel


MOTEL

Babakale saklı bir  Ege cenneti. Bu cennette güleryüzlü, temiz ve samimi bir hizmet almak istiyorsanız sizleri Balıkçı Motel’e bekliyoruz. Motelimiz köyün merkezinde, son Osmanlı kalesi ve tarihi 300 yıla dayanan limanın kesişiminde bulunuyor. Sonsuz Ege Denizi manzarası ve iyot kokusu ile güne merhaba diyebileceğiniz biri dublex yedi odası ve restoranı ile Babakale’deki yeni adresiniz olacak. 

Rahatlığınız için her ayrıntının düşünüldüğü motelimizin hemen önünde sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki muhteşem Ege denizinde yüzmenin dışında çeşitli aktiviteler için de sizi bekliyor.

 

IMG_6164.JPG

Restoran


Restoran


RESTORAN

Babakale'de yakalanan balıklar ve deniz ürünleri o kadar lezzetlidir ki sadece İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerin yanı sıra yurtdışına kadar gönderilmektedir. Bu balıklar ve deniz ürünleri hepsinden önce Balıkçı Motel tarafından özenle seçilmektedir. Türkiye’yi besleyen balık kaynağı olan Babakale’deki “Balıkçı Restoran”da taze deniz mahsülleri sizleri bekliyor. Menümüzde yöresel mezeler, günlük balıklar, kalamar, karides, ahtapot gibi iddialı lezzetler yer alıyor ve Şef Utku Cinel’in en sade pişirme yöntemleri ile Ege Denizi ve Midilli’ye nazır servis ediliyor.

Türkiye’nin Balıkçısı Babakale, Babakale’nin “Balıkçı”sı biziz.

IMG_6179.JPG

Bize Ulaşın


 ­­­

Bize Ulaşın


 ­­­

Bize Ulaşın

Balıkçı Babakale
Köyiçi Mevkii, Babakale Köyü Ayvacık/Çanakkale
Tel: +90 286 747 02 18
E-mail: info@balikcimotel.com

Koordinat 39°28'46.3080" N ­ 26°3'53.3628" E  
Son zamanlarda oldukça popüler olan Assos ve Bozcaada (Geyikli feribotlarının hareket ettiği liman) arasında bulunur.  
Özel otomobili ile İstanbul’dan yola çıkanlar için iki alternatif mevcut:

Birincisi Yenikapı-Bandırma ido arabalı feribotları kullandıktan sonra Biga, Çan, Ezine, Gürpınar, üzerinden.

İkinci alternatif ise Trakya yönünden Gelibolu’dan Çanakkale’ye sık kalkan arabalı feribotlar ile geçtikten sonra Ezine, Gürpınar yolu veya Ayvacık Behramkale üzerinden ulaşabilirler. Yol boyunca kücük ege köylerini ziyaret ederek sakin kıvrımlı yollarda köylüler ile selamlaşabilirsiniz.